Bieżące informacje

Motocykliści pod okiem legnickich funkcjonariuszy

Data publikacji 04.08.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy już od wczesnych godzin porannych prowadzą działania, które mają na celu ograniczenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń z udziałem pojazdów jednośladowych. Funkcjonariusze bezwzględnie będą egzekwować stosowanie się do obowiązujących przepisów, szczególnie w zakresie stanu trzeźwości.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki od rana prowadza działania MOTOCYKLISTA mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu legnickiego. Pod lupę biorą kierowców jednośladów, od których egzekwują stosowanie się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, obowiązku jazdy w kasku ochronnym. Mundurowi skupiają się również na sprawności technicznej motocykli, przewożeniu pasażerów oraz stanie trzeźwości kierujących. 

Pamiętajmy, że niezdyscyplinowani kierowcy w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych wypadków drogowych. 

asp. Katarzyna Baniewska

Powrót na górę strony