Bieżące informacje

Działkowiczu zabezpiecz swój sprzęt ogrodowy

Data publikacji 05.08.2022

Słoneczna pogoda zachęca do spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu. Działkowicze coraz więcej czasu poświęcają na dbanie o swoje ogródki, w których funkcjonowanie wkładają ogrom pracy. Niestety, bardzo często, wartościowe rzeczy pozostawione w altanach stają się łatwym łupem dla złodziei. Odpowiednie zabezpieczenie obiektu, a także zabranie sprzętu czy elektronarzędzi do domu, pozwoli uchronić je przed włamaniem i kradzieżą. Policjanci apelują, aby nie traktować swojej altany jak magazynu do przechowywania.

Działkowicze prowadzą intensywne prace ogrodowe już od wiosny. Ogródki to miejsce wypoczynku poprzedzone ogromem pracy włożonej w sadzenie drzew, krzewów i warzyw. Bardzo często pozostawione w altanach maszyny i urządzenia służące do pracy stają się łatwym łupem dla złodziei.

Mundurowi apelują do wszystkich użytkowników i właścicieli ogródków działkowych, aby dokładnie zabezpieczyli zarówno drzwi jak i okna w swoich altanach, a wszystkie wartościowe przedmioty, elektronarzędzia, urządzenia i dokumenty zabierali ze sobą do domu bądź umieszczali w budynku kierownictwa ogrodów. Jeśli są to narzędzia, których nie będziemy używać najbezpieczniej, jeśli zabierzemy je ze sobą do domu. Szczególnie ważne jest to, aby nie traktować swojej altany jak magazynu do przechowywania wartościowych rzeczy. Stają się wtedy łatwym łupem dla złodziei, którzy wykorzystują nieobecność działkowiczów i dokonują kradzieży bądź włamań.

Równie ważne jest nawiązanie dobrych relacji sąsiedzkich. Podczas naszej nieobecności możemy później liczyć na informacje odnośnie jakichś niepokojących zdarzeń.
Przypominam, że większość właścicieli ogródków to seniorzy, dlatego też zwracamy się do ludzi młodych, aby pomogli swoim rodzicom, czy dziadkom właściwie zabezpieczyć ich mienie.
Policjanci zwracają uwagę, aby informować o znajdujących się na terenie ogrodów działkowych osobach zachowujących się podejrzanie, tak aby można było podjąć szybkie i skuteczne działania w przypadku kradzieży czy włamania.

asp. Katarzyna Baniewska 

Powrót na górę strony