Bieżące informacje

Kierujący dachował na drodze S3. Policjanci apelują o rozwagę!

Letnia aura i temperatury sięgające ponad 30 stopni nie ułatwią jazdy samochodem, zwłaszcza przy silnym słońcu nagrzewającym pojazd od środka. Nie tylko warunki atmosferyczne i umiejętności kierowcy, ale przede wszystkim odpowiednie przygotowanie do jazdy decydują o bezpieczeństwie na drodze. Policjanci apelują o zachowaniu szczególnej ostrożności, bezwzględne przestrzeganie zasad ruchu drogowego, odpowiednie przygotowanie pojazdów i wypoczynek przed podróżą.

O tym jak złudne potrafi być słoneczna pogoda  przekonali się podróżujący dzisiaj rano kierowcy.  Na drodze ekspresowej S3 kierujący samochodem osobowym marki Volvo jadąc w kierunku Jawora, na 296km tj przy węźle z drogą krajową nr 94 stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem i uderzył w barierę energochłonna a następnie dachował. Kierującym okazał się być 51 letni obywatel Bułgarii, który podróżował wraz z córką. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wynika iż prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zmęczenie i zaśnięcie kierującego. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało iż kierujący był trzeźwy.
Na miejscu została udzielona niezbędna pomoc medyczna. Na szczęście uczestnicy zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń.
 
Apelujemy do kierujących i innych uczestników ruchu drogowego:

Ze względu na panujące wysokie temperatury, pamiętajmy że znużenie za kierownicą może przyjść niespodziewanie, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń.
Przed rozpoczęciem jazdy bądźmy wypoczęci i a podczas podróży planujmy częstsze przystanki i odpoczynek.

asp. Katarzyna Baniewska

  • radiowóz zabezpieczający miejsce zdarzenia
  • pojazd na dachu na s3
  • pojazd na dachu na s-3
  • wnętrze pojazdu będącego na dachu
Powrót na górę strony