Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS – POLICJANT RUCHU DROGOWEGO

Data publikacji 14.02.2023

Praca w policji to marzenie niemal każdego dziecka. Jeśli chcesz spełnić swoje dziecięce marzenie zostań jednym z nas i wstąp do Policji. Dzisiaj przybliżymy Wam codzienną służbę policjantów ruchu drogowego, którzy na brak monotonii, emocji oraz wyzwań narzekać nie mogą.

Służba w Policji to przede wszystkim stabilizacja, przyzwoite zarobki, brak monotonii, codzienne wyzwania i emocje oraz szeroka ścieżka awansu. U nas na pewno nie będziesz się nudził, a kolejne lata służby pozwolą się rozwijać i poznawać pracę w różnych pionach Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Dziś przybliżymy Wam codzienną służbę policjantów Wydziału Ruchu Drogowego, których każdego dnia można spotkać na drodze w granatowych mundurach z białym pasem i białą czapką. To właśnie na ich widok kierujący zdejmują nogę z gazu, a piesi przy przejściu dla pieszych grzecznie czekają na zielone światło. W drogówce policjanci pełnią służbę radiowozami oznakowanymi i nieoznakowanymi, a także na motocyklach. Wyjeżdżając na drogę funkcjonariusze wyposażeni są w urządzenia badające stan trzeźwości, narkotestery, tzw. „radary” do mierzenia prędkości poruszających się samochodów, tarcze oraz latarki do zatrzymywania pojazdów oraz rękawiczki, gwizdek i wózek do pomiaru odległości.

Policjanci drogówki obsługują wypadki drogowe, kolizje, sprawdzają stan techniczny pojazdów, kontrolują czas pracy kierowców, kierują ruchem drogowym, zabezpieczają różnego rodzaju przejazdy, realizują pilotaże, oraz badają kierowców na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a także na obecność narkotyków. Toczą walkę z piratami drogowymi, nielegalnymi wyścigami oraz agresywnym zachowaniem kierujących.

Funkcjonariusze organizują również różnego rodzaju przedsięwzięcia, gdzie edukują osoby, w każdym wieku i zachęcają do przestrzegania zasad ruchu drogowego.

W drogówce nie ma dwóch takich samych dni, takich samych wypadków, kolizji lub kontroli drogowych. Każdy dzień jest inny i przynosi dużo satysfakcji, wyzwań oraz emocji.

Spełnij swoje marzenie i zostań jednym z Nas!
Dowiedz się więcej
Przyjdź lub zadzwoń.
Zespół Kadr i Szkolenia Komenda Miejska Policji w Legnicy ul. Asnyka 3, tel. 47 874 15 07.

Film FILM O POLICJI

Pobierz plik FILM O POLICJI (format mp4 - rozmiar 16.53 MB)

Zespół Komunikacji Społecznej 

Powrót na górę strony