Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS – POLICJANT WYDZIAŁU PATROLOWO-INTERWENCYJNEGO

Data publikacji 27.03.2023

Dzisiaj przybliżymy Wam codzienną służbę policjantów Pionu Prewencji. Wydział Patrolowo-Interwencyjny to jeden z największych wydziałów w strukturze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Pracują tam policjanci obsługujący ponad 100 interwencji na dobę na terenie Legnicy i powiatu legnickiego. To tutaj najczęściej trafiają funkcjonariusze zaraz po przeszkoleniu podstawowym.

Każdy młody człowiek, dokonując wyboru swojej drogi zawodowej, powinien przekonać się o tym, jak pasjonująca, ciekawa oraz pełna wrażeń jest służba w Policji. Dzisiaj przygotowaliśmy film o policjantach służących w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym. To tutaj najczęściej po przeszkoleniu podstawowym, trafiają młodzi policjanci.

Wydział Patrolowo-Interwencyjny jest największym wydziałem w strukturze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Pracuje w nim około 60 policjantów, którzy dziennie obsługują ponad 100 różnego rodzaju interwencji w Legnicy i powiecie legnickim. Służba w tym wydziale nie jest monotonna, każdy dzień jest inny. Funkcjonariusze codziennie zajmują się różnymi zdarzeniami, między innymi interwencjami domowymi, kradzieżami, włamaniami, pożarami, szukaniem zaginionych lub poszukiwanych osób, ściganiem sprawców wykroczeń oraz przestępstw, zabezpieczaniem imprez masowych oraz zgromadzeń.

Wyjeżdżając do służby policjanci wyposażeni są w środki przymusu bezpośredniego, radiostację, alkomat, latarki, przenośny terminal do sprawdzania legitymowanych osób oraz kamery nasobne, które rejestrują przebieg każdej interwencji.  


Spełnij swoje marzenie i zostań jednym z Nas!
Dowiedz się więcej. Przyjdź lub zadzwoń.
Zespół Kadr i Szkolenia Komenda Miejska Policji w Legnicy ul. Asnyka 3, tel. 47 874 15 07.

 

Film FILM

Pobierz plik FILM (format mp4 - rozmiar 21.95 MB)

Powrót na górę strony