Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"BEZPIECZNE WAKACJE" - POGADANKA EDUKACYJNA Z DZIELNICOWYMI

Data publikacji 25.06.2023

Jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą, co robić, gdy zaczepia nieznajomy oraz jak rozważnie spędzić wakacje? Odpowiedzi na te pytania przekazali na spotkaniu z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Prochowicach.

Policjanci z Posterunku Policji w Prochowicach w trosce o bezpieczeństwo dzieci podczas letniego wypoczynku spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Prochowicach, aby porozmawiać o ich bezpiecznym wakacyjnym wypoczynku i nie tylko. 

Policjanci omówili niebezpieczeństwa na jakie narażeni są najmłodsi podczas wakacji.

Przedstawili podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z dróg, którymi często dzieci przemieszczają się np. na boisko czy plac zabaw.

Zwracali uwagę, jak należy się zachowywać na drodze i do jakich przepisów musimy się stosować poruszając się na rowerze, rolkach, czy też hulajnogach. 

Dzielnicowi najwięcej czasu przeznaczyli jednak na omówienie bezpiecznego zachowania nad wodą. Niemal każde dziecko na pytanie czy lubi spędzać lato nad wodą odpowiedziało entuzjastycznie.  Dlatego też, mundurowi przekazali im cenne rady, które mogą przyczynić się do poprawy ich bezpieczeństwa.

Policjanci zwrócili także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych oraz przypomnieli o numerze alarmowym 112.

mł. asp. Anna Tersa      

                                         

  • policjanci w klasie z dziećmi
  • policjanci w klasie z dziećmi
  • policjanci w klasie z dziećmi
Powrót na górę strony