Bieżące informacje - Archiwum
Rozmiar czcionki
-
Podsumowanie funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie legnickim – CZERWIEC 2026
Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy sprawdzili, jakie zagrożenia w czerwcu 2026 roku na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zaznaczali mieszkańcy Legnicy i powiatu legnickiego. Podliczono liczbę zgłoszeń zamieszczonych na mapie przez internautów oraz zweryfikowano je pod kątem najczęściej występujących zagrożeń.
-
Bezpieczne wakacje zaczynają się od rozsądnych decyzji!
Wakacje to czas podróży, rodzinnych wyjazdów i odpoczynku. Aby letni wypoczynek pozostawił wyłącznie dobre wspomnienia, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
-
Gazeta Policyjna – czerwiec 2026
W czerwcowym wydaniu Gazety Policyjnej poruszyliśmy temat znieważenia, który dotyka każdego policjanta osobiście, niezależnie od stopnia czy stażu pracy. Zajmujemy się też zagrożeniami dywersją oraz oszustwami kryptowalutowymi. Nie zabraknie jednak i lżejszych artykułów – zobaczycie jak w policyjnej służbie radzi sobie słynny Mustang oraz co ważnego kryje się za mile brzmiącą nazwą TROPIC-9. Poza tym m.in. manewry, turnieje, promocje oficerskie, więc gorąco zapraszamy Was do słuchania i czytania.
-
Przyjechał na wakacje i razem z ojcem włamał się do infrastruktury telekomunikacyjnej
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy już kilka godzin po zgłoszeniu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do infrastruktury telekomunikacyjnej. Sprawcy wycięli wielożyłowe przewody ze skrzynki rozdzielczej oraz studzienek telekomunikacyjnych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie. Jak się okazało, przestępstwa dopuścił się 43-letni mężczyzna wspólnie ze swoim 18-letnim synem, który przebywał na przepustce z placówki opiekuńczo-wychowawczej.
-
Kartka z policyjnego kalendarza. 1 lipca otwiera sierż. szt. Mateusz Witkowski
1 lipca kartkę z policyjnego kalendarza Komendy Miejskiej Policji w Legnicy otwiera sierż. szt. Mateusz Witkowski — policjant ruchu drogowego, który od 6 lat pełni służbę w legnickiej jednostce. Na co dzień dba o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a po służbie rozwija swoją pasję do motoryzacji i jazdy motocyklem.